Autostradą do Anglii (with a baby on board)


Przewijamy w podróży: jakość zdjęcia jest przeciwnie proporcjonalna do jakośći wyposażenia

Gdybym nie miała już zaplanowanych kolejnych – letnich – wakacji, wybrałabym się na wycieczkę objazdową po Niemczech. Tak, samochodem przez Niemcy! Nie wylegiwanie się na Śródziemnomorskiej plaży (plażowanie i tak nigdy mnie specjalnie nie zachwycało), nie wędrówka po górach (choć to jest bliższe mojemu wyobrażeniu wypoczynku), ani nie Mazury, gdzie tym razem się wybieramy.

To nie tylko wspaniałe autostrady (tak! chwała dla Autobahnu!), po których jazda to sama przyjemność, niezależnie od tego czy jedziemy Micrą, vanem Renault czy Mazdą 3, spokojnie prawym pasem, czy jadąc lewym sprawdzamy ile wyciśniemy z naszego auta (tak, mamom też się zdarza). Wszyscy wiemy, ze Niemcy to raj dla kierowcow!

Ale to również raj dla podróżujących rodziców z dzieckiem. Podczas przerwy w Rasthofie nie tylko znaleźliśmy znakomicie wyposażone miejsce do opieki nad dzieckiem – włącznie z mokrymi chusteczkami i pieluchami (!), ale przy śniadaniu wypożyczono nam również sterylnie zapakowany śliniaczek. Może nie każdy Rasthof miał aż tak wspaniałe warunki, ale wszędzie było niezwykle miło, schludnie, a nadzwyczaj przyjazne panie i panowie z personelu zawsze służyli pomocą. I choć podobne miejsca przy autostradach w Anglii, gdzie docelowo jechaliśmy, również były znakomicie wyposażone, korki na drogach i tłumy ludzi są zdecydowanie na minus. A Niemcy, w kategorii kraj przyjazny dziecku i mamie zdecydowanie na plus!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii european experiences i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s